REPORTÁŽ Z FIFA TURNAJE 20.4.2019

Tentokrát výjimečně v sobotu, 20.4. proběhl letos už 3-tí turnaj Plzeňského Šampionátu a my ho hodnotíme jako velmi silný! Mezi hráči se objevila zvučná jména, jako třeba Caster a Radek Rozsívač z týmu MSG eSports...

REPORTÁŽ Z FIFA TURNAJE 20.4.2019

Ti dorazili obhájit výsledky z předešlého turnaje. Ztížit jim to přijeli borci z Teplic – tým pod vedením Štefana Šragy (Nessus Gaming – FK Teplice sSports. Úroveň všech hráčů byla na opravdu vysoké úrovni a často to byly tvrdé boje o postup, kde rozhodovalo sebemenší zaváhání soupeře. Bojovat přijeli i hráči z Brna, kterým sice síly nestačily na postup do závěrečných finálových utkání, ale o to lépe se postarali o atmosféru svým hlasitým fanděním, podporou svých spoluhráčů a nadšením pro hru!

Postupným vyřazováním stoupalo i emoční napětí hráčů a dokonce došlo i na nějaký ten vzteky rozbitý ovladač. V tomto turnaji byly poprvé uděleny dvě ceny “útěchy” hráčům, kteří předvedli skvělý výkon, ale i tak jejich cesta v turnaji skončila díky těsným výsledkům.

Tým FK Teplice eSports byl v celém průběhu velmi výrazný, myšleno jejich hráčskými výkony, ale i jejich stejnokroj modro-žlutých dresů nešel přehlédnout. V turnajích Plzeňského Šampionátu rozhoduje pochopitelně hlavně kvalita hráčského umu, ale i trocha toho štěstí při losování týmů a skupin (stejně, jako i v jiných sportech).

Po velkém penaltovém boji, mezi Radkem Rozsívačem a Jiřím Breychou se nakonec utkali o třetí místo právě dva hráči z Teplic, Roman Protivínský a zmíněný Jiří Breycha. Ten nakonec svému týmovému kolegovi podlehl a na třetím místě tak skončil Roman Protivínský (aka ANGEL). Avizovaným cílem FK Teplice eSports prý bylo ukořistit minimálně jeden pohár, a to se jim povedlo – Gratulujeme a děkujeme za skvělou hru.

O zlato se utkali dva pravidelní hráči Plzeňského Šampionátu, Ladislav Mařík z Plzně a Pavel Kail z Prahy. Oba borci se už v minulosti umístili v našich turnajích až na příčkách nejvyšších, takže to byl opravdu zajímavý boj a byla radost oba sledovat, co s míčem na hřišti předváděli. Pavel Kail měl nakonec nad Láďou Maříkem přeci jen navrch a zlatá medaile s pohárem tak putuje do Prahy. Druhé místo získal Ladislav Mařík a stříbrná medaile tedy zůstala v Plzni.

Závěrem chceme poděkovat všem zúčastněným hráčům, ale i divákům, kteří se přišli na turnaj podívat a podpořit své favority. Uvítali jsme také v našich řadách nejmladšího hráče turnaje, Jana Marka (11 let). Ten sice nepostoupil ze skupiny, ve které mu los “bohužel” přiřadil právě Ladislava Maříka (2. místo v turnaji), ale i tak předvedl důstojný výkon a podle jeho slov, se těší už na příští turnaj, který se koná 26. května 2019, opět tradičně v neděli od 11 hodin v Sokolovna Bolevec.

Jaká byla atmosféra turnaje a krátký rozhovor s hráči si můžete prohlédnou ve videu níže…

Tým Plzeňského Šampionátu