Sezóna 2018 je už minulostí

Sezóna 2018 je už minulostí

V neděli dne 27.1.2019 se v Sokolovna Bolevec odehrál již desátý a zároveň poslední turnaj sezóny 2018. Turnaj to byl opravdu zajímavý a my jsme byli svědky opět parádní FIFA bitvy.

Opět na turnaj, přes veškerou marodku, dorazil plný počet 32. hráčů z okolí, ale i dalekých míst.

Poprvé nám na turnaj dorazil profi hráč Marek Skořepa z týmu Inaequalis a sám přesvědčil o tom, že k nám do Plzně na šampionát jezdí opravdu silní hráči.

Lednový turnaj měl obrovskou konkurenci a to z toho důvodu, že z první desítky dorazilo hned sedm hráčů a to v čele s nejlepší trojicí Michal Shved (Žorna), Jirka Němej Němeček a Honza Konopásek. Tyto hráče doplnil, již náš zmíněný profi hráč Marek Skořepa a také po druhé nás navštívil Pavel PK Kail, který už na prvním turnaji dokázal svojí kvalitu. V turnaji jsme měli další dtři nové tváře a to Filip Habart, Dan Cinkanič a Lukáš Neubauer.

Poprvé jsme našim hráčům představili nový systém turnaje, automatické losování klubů a rozlosování hráčů do osmi skupin. Plzeňský šampionát odešel od systému ALL85 a vybrali jsme TOP11 týmů z celé FIFA 19.

Rozlosování do skupin, si můžete prohlédnout na přiloženém obrázku.

Ve skupinách naši favoriti dokazovali svou kvalitu a tak Honza Konopásek a Marek Skořepa neztratili ve skupině ani bod. Neporazitelnost si udrželi i Ladislav Humr Mařík a Pavel PK Kail, od kterých se také očekával úspěch v turnaji. Ve velké formě hrál i náš nejmladší účastník Martin Pospiszyl, který si v základní skupině vyšlápl na druhého hráče celkového pořadí, Jirka Němej Němeček.

Do vyřazovacích bojů se tak dostali všichni naši favoriti bez problémů a také jede z nováčků – Dan Cinkanič. Ten sice vypadl hned v osmifinále, a to pozdějším vítězem celého trunaje Pavel PK Kail.

V celém turnaji překvapoval Lukáš Tumpach, kterého zastavil až ve čtvrtfinále Ladislav Humr Mařík. Přes čtvrtfinále se nedoslat také Patrik Knopf, Jirka Fořt a překvapivě také Honza Konopásek. Ten nestačil na našeho profíka Marek Skořepa.

V semifinále na sebe narazila zajímavá dvojice Ladislav Humr Mařík a Martin Nowy Novák, kde byl úspěšnější mladší hráč z naší dvojice a pokračoval tak ve skvělé jízdě až do vysněného finále. Druhé semifinále mezi Pavel PK Kail a Marek Skořepa přineslo opravdu napínavý souboj až do poslední minuty. První zápas vyhrál na domácím hřišti Marek 4:3, a stejným výsledkem vypadal i druhý zápas, ale Pavlovi se nakonec podařilo skórovat v 93 minutě na 5:3 a mohl se radovat, že si zahraje poprvé FINÁLE.

Zápas o bronz mezi Markem a Láďou byl do poslední chvíle napínavý, ale Marek si přeci jenom pohlídal vedení 3:2 a sebou do Liberce si tak z Plzně odvezl bronzovou medaili.

Finále se proměnilo ve „one man show“ a stav 9:0 byl pro druhého nejmladšího hráče Plzeňského šampionátu Martin Nowy Novák, velmi krutý, ale i tak to bral jako svůj velký úspěch.

Gratulujeme vítězi Pavel PK Kail, který hned při své druhé účasti dobyl Plzeň. Těšíme se na novou sezonu, protože k nám jezdí stále více nových a kvalitních hráčů.

Plzeňský šampionát je sám o sobě velmi těžký, svým systémem i kvalitou hráčů, která se turnaj od turnaje zvyšuje. Proto to zde nebude mít lehký, žádný z hráčů české špičky, kteří se k nám chystají na sezónu 2019, což se můžete přesvědčit na vlastní oči v únoru na FIFA 19 turnaj / Plzeňský šampionát / 2019 / Startovné: 400 Kč kdy startuje nová sezóna 2019.

Děkujeme partnerům pro sezónu 2018: ARC-Robotics, Café Restaurant PIZZA-DOMA, VÉČKO.tv, Sokolovna Bolevec, Bílá Myš a CAR POINT Karlovy Vary :-)